Chińska armia we Wrocławiu

autor: Paulina Chomczyk
data pub. czwartek 28.01.16

Wystawa ,,Terakotowa Armia, skarby starożytnych Chin” przybliża najciekawsze osiągnięcia chińskiej cywilizacji. To między innymi 50 naturalnej wielkości posągów armii chińskiej. W Magnolia Park zobaczymy ekspozycję wyjątkowych monet, znaną na całym świecie ceramikę, tradycyjne stroje oraz przykłady historycznej broni białej. Bezpłatna ekspozycję będzie można zobaczyć już od 1.02.2016r.

Chińska armia we Wrocławiu
fot.

Terakotowa armia Cesarza Qin to jedno z najbardziej znanych dzieł starożytnego świata. Teraz naturalnej wielkości posągi pozwolą klientom Magnolia Park zapoznać się bliżej z wynalazkami i kulturą jednego z największych imperiów w historii świata. 

 

Wyjątkowa ekspozycja daje możliwość zapoznania się z początkami kształtowania się cywilizacji Państwa Środka. Oprócz armii, która z pewnością stanowi największą atrakcją wystawy, w Magnolia Park możemy również zobaczyć ekspozycję wyjątkowych monet z 4000 lat historii Chin. Na wystawie nie zabraknie również słynnej na całym świecie porcelany oraz ciekawych przykładów broni białej.

 

Orientalnego nastroju galerii doda ogromny 18-metrowy smok podwieszony pod sufitem, zaprezentowany w towarzystwie charakterystycznych chińskich lampionów. Niepowtarzalną atmosferę, uzupełnią tradycyjne stroje. Wasze komentarze

Dodaj komentarz
PARTNERZY