Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

autor: Joanna Kozłowska
data pub. wtorek 19.01.16

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu w Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem ul. Włodkowica 5a, Wrocław, środa 27.01.2016

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu
fot.

Środa 27.01.2016

  • Godzina 10:00-16:00 Ekspozycja czterech wystaw na piętrach Synagogi Pod Białym Bocianem: " Historia odzyskana. Życie Żydów we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku", "Babiniec - kobiety w kulturze jidysz", "Te dni przedostatnie - Synagogi Dolnego Śląska" oraz "10-lecie Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem." Wstęp wolny.

  • Godzina 18:00 "Adresat nieznany" w reżyserii Andrzeja Wilka oraz w wykonaniu wrocławskich aktorów z wprowadzeniem dr Kamila Kijka.

Fundacja Bente Kahan zaprasza do Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem, gdzie przedstawimy publiczności mało znaną dotychczas w Polsce prozę Kathrine Kressmann Taylor pt: "Adresat nieznany". Jest to zbiór krótkich listów, dzięki którym obserwować możemy przemianę wielkich przyjaciół w śmiertelnych wrogów.

 

Przed „Adresatem nieznanym” odbędzie się wprowadzenie dr Kamila Kijka, pracownika Zakładu Studiów Żydowskich Uniwersytetu Wrocławskiego.

Przekład tekstu – Beata Reps; Reżyseria – Andrzej Wilk; występują: Marian Czerski, Igor Kujawski.

 

 

Bilety w cenie 10zł. Możliwa rezerwacja telefoniczna: tel. 71 782 81 23 oraz mailowa: bilety@fbk.org.pl Zakup i odbiór zarezerwowanych biletów będzie również możliwy od godziny 17:00 w dniu wydarzenia w Synagodze Pod Białym Bocianem.

 

Więcej informacji o "Adresacie nieznanym": Książka Kathrine Kressmann wydana została w 1938 roku. Dziś przetłumaczona jest na 17 języków i ponownie odnosi sukces na całym świecie. Porusza temat Holokaustu. Powieść ta ma formę krótkich listów, które wymieniane były między amerykańskim Żydem i jego wspólnikiem w interesach - Niemcem. Korespondencja pozwala na prześledzenie losów oraz przyjaźni między dwoma mężczyznami, daje możliwość obserwacji tego, w jaki sposób wielcy przyjaciele zmieniają się w śmiertelnych wrogów. Polskie wydanie książki ukazało się nakładem wydawnictwa VEDA w przekładzie Beaty Reps.


Dofinansowano ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)


Zdjęcia
Wasze komentarze

Dodaj komentarz
PARTNERZY