Milicz: Okradł własnego pracodawcę

autor: Joanna Kozłowska
data pub. poniedziałek 18.01.16

Miliccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież elektronarzędzi. Sprawca z zakładu pracy, w którym pracował zabrał specjalistyczną nitownicę oraz wiertarkę z osprzętem wartości 7 tys. zł. Funkcjonariusze przeszukując jego miejsce zamieszkania znaleźli skradzione urządzenie. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd. Kodeks karny za tego typu czyn przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.


Pod koniec grudnia ubiegłego roku policjanci zostali poinformowani o kradzieży elektronarzędzi z terenu jednego z podmilickich zakładów produkcyjnych. Jak wynikało ze złożonego przez pokrzywdzonego zawiadomienia, nieznany sprawca nocą z terenu hali produkcyjnej ukradł specjalistyczną nitownicę oraz wiertarkę wraz z osprzętem. Wartość skradzionych elektronarzędzi została wyceniona na kwotę 7 tys. zł.

 

Zaraz po zgłoszeniu tej kradzieży sprawą zajęli się miliccy policjanci. Na podstawie uzyskanych informacji i analizy zebranych dowodów ustalono, że prawdopodobnym sprawcą jest jeden z pracowników zatrudnionych w tej firmie. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Policjanci w miejscu zamieszkania 38-letniego mężczyzny z powiatu trzebnickiego znaleźli skradzioną nitownicę o wartości 6 tys. zł. Okazało się, że feralnej grudniowej nocy wraz z innymi osobami pracował on w zakładzie, skąd zginęły elektronarzędzia.

 

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP w MiliczuWasze komentarze

Dodaj komentarz
PARTNERZY