MOJA...BIAŁO-CZERWONA

autor: Łukasz Kocur
data pub. piątek 08.04.16

1000 flag narodowych, wykonanych przez mieszkańców 23 sołectw pojawi się w Święto Flagi na terenie wszystkich 35 gminnych miejscowości.


   Projekt „MOJA...BIAŁO-CZERWONA”- to działanie społeczne zainicjowane i koordynowane przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji (GOKSIR) w Świdnicy, który ma na celu integrację sołectw oraz organizacji działających na terenie gminy.

Od 10 kwietnia przedstawiciele 23 sołectw, którzy wyrazili chęć i udział w projekcie otrzymają materiał do uszycia flag. Prace odbywać się będą m.in. świetlicach, gdzie po ich uszyciu, flagi będą prasowane i pakowane. Każda flaga posiadać będzie ulotkę informacyjną, w której znajdą się daty najważniejszych świąt państwowych oraz przypomnienie zasad prawidłowego eksponowania flag.

   W pierwszych trzech dniach maja obchodzić będziemy ważne dla nas, Polaków święta: 1 maja - Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii  Polaków za Granicą, 3 maja - rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Przejeżdżając przez wiele miejscowości na terenie gminy Świdnica można zauważyć, że mieszkańcy wywieszają flagi w święta narodowe jak i okolicznościowe. To bardzo nas cieszy i za to bardzo dziękuję. Eksponowanie symboli narodowych w takie święta jest manifestacją patriotyzmu i dumy państwowej – mówi wójt Teresa Mazurek.  

Celem projektu jest m.in.: rozwijanie poczucia odpowiedzialności oraz szacunku dla symboli narodowych, współuczestnictwo w pielęgnowaniu tradycji ludowych, budowanie pomostu międzypokoleniowego poprzez współpracę różnych grup wiekowych

 Wasze komentarze

Dodaj komentarz
PARTNERZY