Polkowice: Grupa przestępcza okradała piwnice i altany

autor: Joanna Kozłowska
data pub. wtorek 19.01.16

Policjanci pionu kryminalnego z powiatu polkowickiego rozbili grupę zajmującą się przestępstwami przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali czterech mężczyzn, podejrzanych o szereg włamań do piwnic oraz altan ogrodowych na terenie Polkowic. Sprawcy włamywali się do pomieszczeń skąd kradli cenne przedmioty m.in. rowery, elektronarzędzia i sprzęt budowlany. W tej sprawie namierzono również pasera i odzyskano dużą część zrabowanych wcześniej przedmiotów. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd, który za tego typu czyny może orzec karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Polkowice: Grupa przestępcza okradała piwnice i altany
fot. źródło: policja.pl

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, w wyniku działań operacyjnych ustalili i zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 17 do 21 lat, podejrzanych o szereg włamań do piwnic oraz altan ogrodowych na terenie Polkowic. W ręce policjantów wpadł również 21-letni paser.
Do zdarzeń doszło w okresie od października 2015 roku do stycznia br. Sprawcy pokonując zabezpieczenia drzwi włamywali się do piwnic i altan ogrodowych, skąd kradli wszelkie rzeczy stanowiące jakąkolwiek wartość materialną, m.in. elektronarzędzia, wędki, rowery, sprzęt budowlany, agd, łyżwy a nawet worek z zabawkami, itp.


Funkcjonariusze pracujący nad tymi sprawami, na chwilę obecną udowodnili zatrzymanym kilka tego rodzaju włamań. Policjanci odzyskali znaczną część skradzionego mienia. Śledczy podejrzewają, że tego typu włamań było znacznie więcej, dlatego w dalszym ciągu trwają czynności w tej sprawie. Policjanci m.in. docierają do pozostałych pokrzywdzonych, celem ustalenia m.in. poniesionych strat.


Przypomnijmy, że za paserstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za włamania i kradzieże do 10 lat.


Źródło: KPP w Polkowicach
 Wasze komentarze

Dodaj komentarz
PARTNERZY