Promesy na usuwanie skutków katastrof żywiołowych

autor: 71news
data pub. poniedziałek 25.04.16

Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak w towarzystwie senatora Krzysztofa Mroza oraz posłanki Marzeny Machałek rozdał samorządom promesy na usuwanie skutków katastrof żywiołowych. W naszym regionie największe wsparcie otrzymał powiat jeleniogórski na przebudowę drogi powiatowej Wojanów–Trzcińsko (1,9 mln. zł) oraz gmina Podgórzyn na odbudowę ul. Czerwona Dolina w Sosnówce (1,140 mln zł).

Promesy na usuwanie skutków katastrof żywiołowych
fot. Fot. Jarosław Tarnowski

Pozostałe dotacje otrzymali: Szklarska Poręba na przebudowę ulicy Sanatoryjnej (750 tys. zł), Janowice Wielkie na odbudowę drogi w tej miejscowości (470 tys. zł), Karpacz na odbudowę nawierzchni i wykonanie odwodnienia w ciągu ul. Bema (220 tys. zł), miasto Jelenia Góra na odbudowę kładki przy ul. Witosa (150 tys. zł), Stara Kamienica na odbudowę mostu na potoku Młynówka w Rybnicy (100 tys. zł) oraz Mysłakowice na remont mostu na potoku Jedlica w Łomnicy (80 tys. zł).
- Cieszę się, że niezbędne środki zostały przyznane i samorządy będą mogły przystąpić szybko do realizacji inwestycji usuwających zniszczenia mówi senator Krzysztof Mróz, wiceprzewodniczący komisji finansów i budżetu.
źródło: jelonka.comWasze komentarze

Dodaj komentarz
PARTNERZY