Rusza "Cyber Akademia"

autor: Łukasz Kocur
data pub. piątek 08.04.16

9 kwietnia Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 zaprasza na otwartą sesję Cyber Akademii - spotkanie z praktykami, którzy na co dzień odpowiadają za promocję jednych z najciekawszych polskich wydarzeń kulturalnych, jak i trendwatcherami i badaczami, próbującymi wyłowić z mnogości nowych narzędzi i technik te, bez których już w niedalekiej przyszłości nie będziemy potrafili się obejść.


Cyber Akademia to międzynarodowy projekt rozwijający kompetencje medialne i komunikacyjne, dedykowany polskim i zagranicznym kadrom kultury. Głównym celem cyklu spotkań jest przygotowanie kadr kultury – menedżerów PR i social media, marketingowców, animatorów kultury, producentów wydarzeń kulturalnych, dziennikarzy, artystów – do świadomego korzystania z zasobów nowych mediów, używania najbardziej aktualnych narzędzi oraz tworzenia procesów ułatwiających komunikację i przepływ informacji.

 

W Barbarze przy ulicy Świdnickiej trwa właśnie pierwsze spotkanie międzynarodowej grupy, która w 2016 roku bierze udział w projekcie. W jej skład wchodzą przedstawiciele mediów, instytucji kultury, środowisk artystycznych pochodzący m.in. z Niemiec, Czech, Słowacji, Serbii, Chorwacji czy Kraju Basków. Finałem wrocławskiego spotkania będzie otwarta sesja "NOWA KOMUNIKACJI KULTURY" - spotkanie, dzięki któremu w Cyber Akademii wziąć będą mogli udział wszyscy chętni wrocławianie. Zastanowimy się, jak dysponując minimalnym budżetem konstruować efektywną strategię komunikacji, w jaki sposób radzić sobie z kryzysami PR, jak rozwijać publiczność i jakie cyfrowe narzędzia pracy z nią przynoszą najlepsze efekty. Prelegentami podczas spotkania będą m.in. Maciej Marcisz, PR Manager w agencji Business & Culture, współtwórca najpopularniejszego w Polsce kanału kulturalnego na Snapchacie, Daniel Wahl i Paweł Pawlik, współtwórcy strategii komunikacyjnej m.in. festiwalu Tauron Nowa Muzyka czy Agata Etmanowicz, specjalistka w dziedzinie rozwoju widowni.

 

Udział w sesji jest bezpłatny. Spotkanie prowadzone będzie w języku polskim i angielskim. Rejestracja uczestników prowadzona będzie w Barbarze przed rozpoczęciem wydarzenia. Szczegółowe informacje dotyczące programu udostępniane będą na fanpage'u Cyber Akademii.

 Wasze komentarze

Dodaj komentarz
PARTNERZY