Spotkanie z podopiecznymi Polskiego Związku Niewidomych

autor: Paulina Chomczyk
data pub. piątek 08.01.16

Policjantki z komendy w Bolesławcu w ramach programu prewencyjnego spotkały się z podopiecznymi Polskiego Związku Niewidomych. Podczas spotkania rozmawiano o zagrożeniach życia codziennego.

Spotkanie z podopiecznymi Polskiego Związku Niewidomych
fot. www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Funkcjonariuszki z bolesławieckiej komendy na zaproszenie Prezesa Polskiego Związku Niewidomych w Bolesławcu spotkały się z osobami niedowidzącymi. W trakcie spotkania omówiono temat oszustw na tzw. wnuczka, fałszywego inkasenta czy policjanta, które ostatnio często dotykają ludzi starszych i samotnie mieszkających na terenie całego kraju.

 

Podczas pogadanki policjantki przedstawiły między innymi zasady bezpiecznego zachowania podczas zakupów, poruszania się po drodze, jak również wskazano zagrożenia jakie mogą spotkać osoby niewidome i niedowidzące w miejscu zamieszkania.

 

Uczestnicy chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zagrożeń dnia codziennego z jakimi mają do czynienia. Szczególnie zwrócili uwagę na potrzebę doposażenia przejść dla pieszych w sygnalizację dźwiękową oraz wskazania kierowcom właściwej reakcji podczas kontaktu z osobą, która porusza się za pomocą białej laski.

 

Podopiecznym Polskiego Związku Niewidomych przypomniano też jak ważne jest używanie elementów odblaskowych dla ich bezpieczeństwa jako uczestników ruchu drogowego.
Na koniec spotkania policjantki przekazały elementy odblaskowe.

 

Spotkanie odbyło się w ramach programu prewencyjnego ABC Bezpiecznego Seniora realizowanego w Komendzie Powiatowej Policji w Bolesławcu.

 

kom. Kamil Rynkiewicz

 

Źródło: KPP w Bolesławcu
Oficer Prasowy
asp. A. Kublik – RościszewskaWasze komentarze

Dodaj komentarz
PARTNERZY