Spowodował wypadek i uciekł

autor: Paulina Chomczyk
data pub. piątek 08.01.16

Dzięki determinacji mł. asp. Wojciecha Zawadzkiego z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego wałbrzyskiej komendy, sprawca groźnego wypadku drogowego sprzed 12 lat nie uniknie kary. Obecnie 44-letni mieszkaniec Walimia usłyszał zarzuty spowodowania wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 Spowodował wypadek i uciekł
fot. www.dolnoslaska.policja.gov.pl/

Do wypadku doszło 7 czerwca 2003r. Grupa motocyklistów jechała z Sokołowska do Mieroszowa. W miejscowości Kowalowa jeden z motocyklistów stracił panowanie nad maszyną, przewrócił się i sunąc po drodze uderzył w grupę osób, która stała przed jednym z budynków. Motocykliści, którzy jechali w grupie natychmiast zaczęli udzielać pomocy pokrzywdzonym. Sprawca odjechał z miejsca wypadku przed przybyciem Policji. Najciężej poszkodowanym był 4-letni chłopiec, który w stanie ciężkim, zagrażającym życiu został przetransportowany do szpitala we Wrocławiu. Ponadto ciężkich obrażeń ciała doznała jedna z kobiet, będąca w ósmym miesiącu ciąży.

W sierpniu 2003 r. sprawa z powodu niewykrycia sprawcy została zawieszona.  Po 10 latach  trafiła w ręce mł. asp. Wojciecha Zawadzkiego z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego wałbrzyskiej komendy. Przez 2 lata mł. asp. Wojciech Zawadzki podczas prowadzonych czynności dotarł do osób, które posiadały nowe, nieznane dotychczas informacje związane ze sprawą. Czynności podjęte przez funkcjonariusza doprowadziły do podjęcia umorzonej sprawy. Zgromadzony przez niego materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów spowodowania wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia 44-letniemu mieszkańcowi Walimia.  

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KMP w Wałbrzychu

nadkom. Magdalena KorościkWasze komentarze

Dodaj komentarz
PARTNERZY