Świdnica miastem partnerskim The World Games 2017

autor: Paulina Chomczyk
data pub. wtorek 19.01.16

15 stycznia 2015 roku Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy i Wojciech Adamski, wiceprezydent Wrocławia, wspólnie ogłosili, że Świdnica będzie miastem partnerskim Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017.

Świdnica miastem partnerskim The World Games 2017
fot.

W Świdnicy rozegrane zostaną zawody w dwóch dyscyplinach. Od 26 do 30 lipca 2017 roku rywalizować będą hokeiści na rolkach. W mieście swoje mecze rozegra 6 najlepszych w światowym rankingu męskich drużyn narodowych. Dwa dni potrwają zmagania w jeździe figurowej na wrotkach. Pary walczyć będą o medale w tańcu i jeździe dowolnej, a soliści i solistki tylko w tej drugiej konkurencji.

 

W Świdnicy zaprezentuje się około 150 sportowców. Areną zmagań będzie lodowisko przy ulicy Śląskiej, gdzie do dyspozycji zawodników będzie otoczone bandami boisko o wymiarach 60 na 30 metrów. Obiekt posiada trybuny dla 800 kibiców. W tym roku zostanie przeprowadzony remont. Hala zostanie odświeżona, powstaną dwie nowe szatnie i nowa wentylacja.

 

Świdnica jest jednym z trzech miast partnerskich The World Games 2017. Wkrótce ogłoszone zostaną dwa pozostałe, jak również dyscypliny, które będą gościć.

 

O Świdnicy:

 

Leżąca w województwie dolnośląskim, niewiele ponad 50 km od Wrocławia i licząca ok. 60 000 mieszkańców Świdnica jest miastem o ponad 750-letniej tradycji. Widać to na każdym kroku – średniowieczny układ urbanistyczny Rynku, piękne kamienice reprezentujące mieszaninę stylów i atmosfera dawnego kupieckiego miasta dają o sobie znać na każdym kroku. Dzisiejsze oblicze Świdnicy kształtowało się przez wieki, dlatego trudno byłoby znaleźć drugie takie miejsce „z duszą”. Świdnica naprawdę może się podobać. Wie o tym każdy, kto zawita do miasta i zatrzyma się choć chwilę przy jego zabytkach. Jest czym się pochwalić: XVII wieczny Kościół Pokoju wpisany jest na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO,  nastrojowy Rynek zdobywał już wielokrotnie nagrody za najpiękniejsze iluminacje nocne czy piękna katedra przy placu Jana Pawła II. Zwiedzając Świdnicę warto skorzystać z Trasy Książęcej Citywalk, która prowadzi przez najciekawsze zakątki naszego pięknego miasta. W zwiedzaniu pomoże nowoczesne wyposażenie trasy – kioski multimedialne umiejscowione w 6 punktach trasy, tablice informacyjne z makietą miasta, audioprzewodniki do samodzielnego zwiedzania (do bezpłatnego wypożyczenia w Informacji Turystycznej w Rynku), a także minimapki i foldery opisujące trasę (wydawane bezpłatnie w Informacji Turystycznej). Spacer Trasą Książęcą pozwala samodzielnie zwiedzić to, co najciekawsze, poświęcając temu wybraną ilość czasu.

 Wasze komentarze

Dodaj komentarz
PARTNERZY