Wyróżnienie dla Legnickiej Strefy Ekonomicznej

autor: Paulina Chomczyk
data pub. czwartek 28.01.16

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jako jedyna strefa ekonomiczna w kraju została Diamentem Forbesa 2016! Strefa po raz pierwszy trafiła do grona laureatów prestiżowego rankingu miesięcznika. Wyróżnienia Forbesa przyznawane były w tym roku firmom najszybciej zwiększającym swoją wartość w ciągu ostatnich trzech lat. Oprócz LSSE, w gronie Diamentów znalazły się też przedsiębiorstwa z Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej: Voss Automotive Polska Sp. z o.o., Hormann Legnica Sp. z o.o., Voestalpine Rotec Sp. z o.o. i Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o.


Lista Diamentów Forbesa 2016 została opracowana na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, która łączy metodę majątkową i dochodową. Pod uwagę brane były m.in. wycena potencjału pracowników i posiadanego know-how, zysk netto, wartość majątku trwałego, nakłady na inwestycje i poziom sprzedaży. Bisnode Polska, na zlecenie Forbesa wybrała firmy, które w terminie złożyły do KRS-u swoje sprawozdania finansowe za ostatni rok badania i oszacowała, które uzyskały największą dynamikę wzrostu wartości.

 

Diamenty Forbesa 2016 to już ósma edycja rankingu. Na tegorocznej liście miesięcznika znalazło się 168 firm z Dolnego Śląska. Wśród nich są przedsiębiorstwa z Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej: Voss Automotive Polska Sp. z o.o., Hormann Legnica Sp. z o.o., Voestalpine Rotec Sp. z o.o., i Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o.

 

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna działa od 1997r. W tej chwili jej obszar to ponad 1760 ha gruntów inwestycyjnych zlokalizowanych w 21 podstrefach. W ubiegłym roku Strefa powiększyła się o ponad 550 ha położonych w Iłowej, Zgorzelcu, Jaworze, Męcince i Miękini. Tym samym, zakończył się ostatni etap powoływania Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej - S3 Jawor. To przestrzeń dla biznesu, która została w minionym roku wybrana do finałowej dwójki najlepszych na świecie lokalizacji pod budowę fabryki koncernu motoryzacyjnego Jaguar-Land Rover. DSAG-S3 Jawor to największy projekt gospodarczy w pasie nowobudowanej drogi ekspresowej w Polsce i oferta, którą w tej chwili Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna prezentuje kilku firmom poszukującym miejsca do inwestowania.Wasze komentarze

Dodaj komentarz
PARTNERZY